top of page

HİZMETLERİMİZ

BİLGİSAYAR DESTEKLİ MÜHENDİSLİK

Firma bünyemizde bulunan yüksek başarımlı bilgisayar ve yazılım altyapısı ile birlikte enerji, savunma ve havacılık, otomotiv, demiryolu araçları, biyomekanik gibi bir çok sektörde ürün geliştirme süreçlerini hızlandıran ileri teknoloji bilgisayar destekli mühendislik yöntemlerini uzun yıllara dayanan tecrübemizle proje süreçlerine entegre ederek kalite maliyet optimizasyonu sağlamaktayız.

Tasarımdan ürüne kadar olan tüm sürecin her basamağına uygun bilgisayar destekli mühendislik çözümleri üretirken bu hizmetleri global ve güncel yöntemler ile her sektörün uluslararası standartlarına uygun olarak sunmaktayız. 

Bilgisayar destekli mühendislik hizmetleri ile ürünün fikir ve projelendirme aşamasından itibaren ileri seviye optimizasyon yöntemleri ve sayısal hesaplamalar ile mümkün olan en az test ve prototip sayısıyla ürüne ulaşarak süreç maliyetini azaltmak ve fikrin ürüne dönüşme sürecindeki zaman ve hammadde sarfiyatının en aza indirilmesi esas hedeftir.

ENDÜSTRİYEL ÜRÜN TASARIMI

 

Firmamız bünyesindeki bilgisayar destekli mühendislik faaliyetleri sayesinde bir çok farklı sektöre yönelik özel amaçlı makina veya endüstriyel ürün tasarımı konusunda faaliyet göstermekteyiz. Özel amaçlı akademik veya endüstriyel test ekipmanları, uzaktan kontrol edilebilen kendi enerjisini yerinde üreten mobil sistemler, yerine ve amaça uygun enerji sistemleri gibi ileri seviye mühendislik hesaplarına ihtiyaç duyan cihaz ve makinalarda tasarım-imalat-üretim-kurulum süreçlerinin tamamında hizmet vermekteyiz. 

RÜZGAR MÜHENDİSLİĞİ

 

Günümüzde ayrı bir branş haline gelen rüzgar mühendisliği konusunda uzmanlaşmış yüksek mühendis kadromuzla enerji ve inşaat sektörlerindeki rüzgar etkileşim problemlerinde profesyonel çözümler sunmaktayız. 

Rüzgar türbini üreticilerine sivil ve askeri ürün geliştirme süreçlerinde ileri seviye aerodinamik hesaplamalar ile destek verirken, yatırımcılara kurulacak santraller için detaylı arazi ve enerji üretim fizibilite çalışmalarını üstlenerek yatırımlarının doğru bir finansal modele dönüşmesi amacıyla rüzgar kaynaklı belirsizliklerin en aza indirilmesi konusunda çözüm ortaklığı sağlamaktayız.

Bina cephe rüzgar yükü hesaplarını test veya CFD analizleri yardımıyla cephe üzerinde haritalandırarak cephe tasarımlarında rüzgar kaynaklı oluşacak problemlerin önüne geçilmesini sağlarken cephe tasarımcılarına lokal rüzgar etkilerini göz önünde bulundurarak cephe maliyetlerini düşürebilecekleri detaylı mühendislik hesapları sunmaktayız.

İnşaat projelerinde şantiye şartlarının konuma bağlı olarak rüzgardan etkilenme durumu, rüzgar kaynaklı vinç duraklama sürelerinin olasılık hesapları, stok alanlarının rüzgar haritasına göre belirlenerek tozumanın en aza indirilmesi gibi bir çok tasarruf sağlayacak bilimsel verileri sağlamaktayız. 

bottom of page